ייצור בערגול (רול-פורמינג)

 

ערגול (רול פורמינג - Roll Froming) הינו תהליך עיבוד חומרים בו מעבירים חומרי גלם מסוגים שונים דרך מספר גלילי מתכת. בסופו של התהליך מתקבלת יריעה דקה בעובי קטן מ-3 מ"מ או לוחית בעובי גדול מ-3 מ"מ.

במפעל זהבי פלדות קווי ייצור מתקדמים של מכונות ערגול – רול-פורמינג (ROLL-FORMING). בעזרת סדרת גלגלי פלדה חדים ומושחזים, מערגלות מכונות אלו סרטי מתכת מסוגים שונים לפרופילים בכל סוג חתך ובכל עובי נדרש. סרטי המתכת עוברים דרך גלגלי פלדה, ולאחר תהליך העיבוד מתקבל המוצר המבוקש.

מעוניין בפיתוח מוצר? דוגמאות לייצור באמצעות ערגול.

הייצור הינו ייצור מתמשך כך שחומר הגלם מוזן באופן שוטף לתהליך הייצור. דבר זה הופך את התהליך למדויק מאוד ויעיל מאוד והוא מתאים לייצור מוצרים בסדרות גדולות.
כל פריט עובר בשלמותו במכשיר הערגול, כאשר הכיפופים המבוקשים מתבצעים באופן אחיד לכל אורכו.

בנוסף, ניתן לשלב במכונות אלו אביזרי ייצור נוספים כגון: ניקובים מקדימים, כיפופים ושיקועים לכל אורך המוצר, הוספת חלקים לכל אורך הפרופיל או המסילה. אנו עושים שימוש אביזרי בדיקה ובקרה המסוגלים לנטר ולבצע ביקורת איכות אוטומטית בתהליך.
יתרון נוסף הקיים בתהליך הערגול הינו האפשרות לקבל את אותו פרופיל באורכים שונים ובכל כמות נדרשת.

מהי פעולת הערגול

פעולת הערגול היא פעולה שנועדה לייצר חלקים באורכים ארוכים או בכמויות גדולות של פלדה או מתכת. פעולה זו מתבצעת על ידי סטים רצופים של "לחניות" שמכופפות ומעצבות את הברזל או הפלדה.
דוגמאות למוצרים שמיוצרים בערגול הם, חישוקי אופנים, פגושים, מסגרות דלתות, עמודי גדר, במפרים לרכב וכו'.

עובדות של ערגול
בדרך כלל זה דורש כ 75,000 חתיכות מכל מוצר כדי להצדיק תהליך של ערגול, עם זאת  יכולים להיות כמה חלקים של 3,000 חתיכות בשנה שיכולים להצדיק תהליך ערגול. ערגול היא שיטה שיותר עקבית מאשר הרכבה רגילה.

יתרונות ערגול
תהליך הערגול יכול לייצר מגוון רחב של פרופילי חתך, כל פרופיל דורש מערך שתוכנן במיוחד בשבילו של ה"לחמניות" , עיצוב בסיס הערגול דומה ל"פרח" – כלומר רצף של חתכי פרופיל ( אחד לכל קבוצה של לחמניות). בגלל שערגול היא פעולה מדויקת וכרוכה בעלות מכונה גבוהה הדמיית מחשב מאמתת את עיצוב המוצר הסופי כדי למנוע בזבוז של זמן

הכנה ועלות המכונות.
פעולת הערגול יכולה לשמש בכל המתכות למשל ברזל, גלילים מפלדת אל חלד, חוזק גבוהה וסגסוגת נמוכה, פלדת martensitic, כמו כן גם אלומיניום. אפשר בתהליך הערגול להבליט חלקים מסוימים כמו דלתות של מוסכים. תהליך ערגול דורש מהנדס ובעל מקצוע מיומן כדי להגיע לרמת מוצר המתבקשת. תהליך הערגול יכול להתלוות לתהליך פיתוח מוצר או חיתוך בלייזר

לפרטים נוספים או הצעת מחיר השאירו פרטים

צרוף קובץ PDF בלבד:
Upload:
צרוף קובץ PDF בלבד:
Upload:
צרוף קובץ PDF בלבד:
Upload:

מבלטים-פרוגרסיבים מבלטי-כיפוף מבלטי-חיתוך-פשוטים ייצור-שימסים-ודיסקיות ייצור-קפיצים-CNC חיתוך-לייזר-תעשייתי-ואומנותי ייצור-בערגול-(רול-פורמינג)2 ייצור-בערגול-(רול-פורמינג)1 דסקיות-בלוויל-(דסקית-קעורה) ייצור-בערגול-(רול-פורמינג) חיתוך-בלייזר---חלקים-אמנותיים-ושלטים פריט-עבור-התעשייה-הצבאית